Archiwa tagu: wynajem sztalug

Czy można wynająć sztalugę?

Jeżeli chcemy namalować obraz, lecz nie posiadamy sztalugi, nie musimy od razu decydować się na jej zakup. Możemy porostu wynająć. To rozwiązanie jest dobre zwłaszcza w przypadku gdy wiemy, że stojak na podłoże malarskie nie będzie nam się przydawać zbyt często (na przykłady używamy go tylko w plenerze, a malowanie na świeżym powietrzu zdarza nam się stosunkowo rzadko). Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej hasławynajem sztalug, na pewno znajdziemy interesujące nas oferty. Wynajęcie stojaka pod obraz to najczęściej koszt od dziesięciu do piętnastu złotych za dobę. Oczywiście sami musimy zadbać zazwyczaj o jego transport. W ofercie znajdziemy najczęściej jego parametry. Powinno być zaznaczone czy jest to na przykład sztaluga metalowa, sztaluga sosnowa czy wykonana z innego rodzaju drewna. Niektóre oferty zawierają także informacje na temat wymiarów sztalugi, na temat możliwości regulacji jej wysokości. Sztalugi wypożycza się także w celu wyeksponowania na nich obrazów, na przykład podczas wystawy.

 

 

Sztalugi – wynajem

Tematem dzisiejszego wpisu jest pytanie czy wynajem sztalug jest opłacalny? Do zadania sobie tego pytania zainspirowały mnie obserwacje, jak liczna grupa moich znajomych nie korzysta w ogóle z własnej sztalugi, miast tego wynajmując. Część z nich ma tendencje do malowania obrazów następnie kłaść ich na ziemi bądź na blacie stołu. Naturalnie takie rozwiązanie też umożliwia pracę i nie przeczę, że jest możliwe stworzenie dzieła taką partyzancką metodą. Jednakże jak by się tak zastanowić jest to po prostu nie mądre a i czy oszczędne mógłbym się kłócić. Piszę tak ponieważ najtańsze sztalugi sosnowe dostepne w sklepach dla plastyków dostępne są już za ledwie kilkadziesiąt złotych. Rzecz jasna nie jest to jakość dobra i malowanie na takowej sztaludze nie jest największym luksusem na świecie, jednakże wystarczają one w zupełności, a i lepsze to niż malować na podłodze ze zgiętym kręgosłupem, albo płacic ciężkie pieniądze za wielokrotne wynajmowanie sztalugi. Porównując zakup taniej sztalugi z długoterminowym wynajmem tejże, ta druga opcja zdecydowanie nie jest opłacalna.

 

Usługi typu wynajem sztalug

Obecnie na rynku możemy znaleźć praktycznie wszystkie usługi, które są nam potrzebne do normalnego życia. Weźmy na przykład wynajem sztalug, czyli usługa, która jest przeznaczona dla szerokiego grona artystów, czyli malarzy. Malowanie nie obędzie się przecież bez odpowiedniej sztalugi, a pojawiają się takie sytuacje, w których nie mamy możliwości wożenia w każde miejsce własnej sztalugi. Ochota na malowanie może nas najść oczywiście w różnych momentach i wówczas wystarczy nam odpowiednie podobrazie połączone z właściwą sztalugą. Łatwiej już wozić ze sobą nasze pędzle czy odpowiednie farby, ponieważ zajmują o wiele mniej miejsca i nie sprawi to nam większego problemu. Często mamy przy sobie również odpowiednie tuby rysunkowe, które znacznie poprawiają nasze możliwości związane z przewożeniem naszych obrazów czy innych materiałów na papierze. Często możemy je zobaczyć u studentów czy osób zajmujących się tworzeniem różnego rodzaju projektów. Takie rzeczy przydają się je w wielu sytuacjach i lepiej jest je posiadać.

Dłuta dołączane do czasopism

W naszych czasach robi się jak najwięcej rzeczy żeby zarobić. Z tego też powodu w różnych salonach prasowych znajdujemy najróżniejsze czasopisma z dołączanymi dodatkami. Powstają na przykład czasopisma o tematyce malarskiej, w których krok po kroku uczymy się jak stawiać pierwsze pociągnięcia wykorzystując do tego profesjonalne pędzle. Dołącza się w takich gazetach również specjalne elementy, jak na przykład kilka farb, jakieś pędzelki, dłuta i tego rodzaju drobne rzeczy, które mogą zmieścić się przy naszych gazetkach. Najczęściej nie są to jakieś wspaniałe akcesoria o najwyższej jakości, ale przynajmniej nie musimy chodzić po sklepach i szukać odpowiednich rzeczy, bo kupując taką gazetę wszystko mamy zapewnione. Niestety nikt nie dołączy nam czegoś takiego jak sztaluga do czasopisma, ale na początku naszej kariery malarskiej będziemy mogli pominąć taki zakup, ewentualnie skorzystać z usługi typu wynajem sztalug. Warto jest kupić coś takiego dla naszych dzieci, żeby mogły pobawić się w trochę inny sposób i dodatkowo nauczyć się czegoś.

Nasze pierwsze płótno malarskie

Jeśli chcemy zacząć naszą przygodę z malowaniem, warto jest skorzystać z różnych porad specjalistów z tej dziedziny, żeby znać podstawy. Później musimy znaleźć dla siebie odpowiednie płótno malarskie, bo przecież nie będziemy malować wielkiego dzieła na zwykłej kartce z bloku rysunkowego. Oczywiście najpierw możemy sobie na takim papieru poćwiczyć, ale odpowiedni efekt uzyskamy korzystając z profesjonalnego płótna malarskiego. Jednak to nie koniec potrzebnych akcesoriów do malowania. Ważne są również odpowiednie farby akrylowe, za pomocą których stworzymy nasze dzieło. Należy pamiętać, że końcowe barwy zawsze uzyskujemy na naszej palecie malarskiej, wedle obecnego zapotrzebowania. Musimy również zorientować się jak wygląda cena odpowiedniej sztalugi. Na początku bardziej korzystnym rozwiązaniem może być na przykład wynajem sztalug, czyli usługa udostępniana przez wiele sklepów plastycznych. Jeśli nie wiemy czy sztaluga będzie nam potrzebna przez dłuższy czas, korzystniej jest wynająć ją na kilka dni.

Profesjonalny sklep dla plastyków

Wolny rynek determinuje na przedsiębiorcach pełen profesjonalizm. Czym musi charakteryzować się profesjonalny sklep plastyczny? Na pewno musi oferować artystom plastykom szeroką gamę narzędzi takich jak chociażby profesjonalne pędzle czy nawet kompletne zestawy malarskie. Osoba zakładająca sklep dla artystów musi posiadać szeroką wiedzę na temat technik plastycznych oraz oczywiście na temat samych proponowanych artykułów. Należy pamiętać że malarstwo jest jedną z najbardziej skomplikowanych dziedzin sztuki, która wymaga ogromnej wiedzy. Wiedza na temat materiałów używanych do odpowiednich technik plastycznych pomoże w doradzeniu nabywcom odpowiednich artykułów. Zapewniam, że sprzedawca który zna się na swojej pracy, przyciągnie wielu malarzy amatorów ale i profesjonalistów, którzy również często mają problem z wyborem artykułów plastycznych. Pamiętajmy, że artyści często nie są zbyt zamożnymi osobami, należy więc pomyśleć nad różnymi udogodnieniami. Możemy na przykład oferować wynajem sztalug.

Sztalugi malarskie

Wiemy nie od dziś, jak tworzyli wielcy malarze. Poza pędzlami i różnorakimi farbami potrzebowali oczywiście sztalugi. Wybitni twórcy malowali na sztalugach zarówno portrety wielkich władców na ich dworach, ale również zabierali sztalugi w plener aby uwieczniać wspaniałe pejzaże. Nie trzeba więc wyjaśniać, że również dziś każdy liczący się artysta musi posiadać sztalugę. Jeżeli nie posiada się wystarczającej kwoty na zakup swojej prywatnej sztalugi, na pomoc przyjdzie nam wynajem sztalug, który to proponuje już wiele sklepów plastycznych. W takowych sklepach czeka na nas szeroki wybór narzędzi, sztaluga sosnowa czy sztaluga szkolna – tam znajdziemy je na pewno. Myślę, że dla osób chcących tworzyć wspaniałe obrazy ręcznie malowane, nie ma czasu na wątpliwości i czym prędzej powinni zamówić to wspaniałe narzędzie pracy, które ulepszy nasz warsztat artystyczny i pozwoli nam wykorzystać w pełni nasz potencjał. Pamiętajmy aby wybrać odpowiedni rozmiar naszej sztalugi. Musi ona sprawiać aby pracowało się nam komfortowo.

Wystawa

tuba gigantCudowna wiadomość – zaproponowano mi wernisaż. Głównie chodzi o moje duże szkice przedstawiające moje miasto. Zaczęłam się zastanawiać w czym najlepiej je przetransportować do galerii. Tuby na rysunki  z początku wydały mi się najbardziej do tego odpowiednie. W takiej tubie, prace zwinięte w rulon są bezpieczne. Jeśli tuba jest odpowiednio duża i masywna można w niej zmieścić wiele rysunków, czasem nawet nie oprawionych płócien.
 
Mój pomysł jednak uległ przeorganizowaniu – okazało się, że wystawa ma być zaprezentowana w sposób surowy, wręcz industrialny. Prace maja sztaluga szkolna sosnowabyć luźno rozrzucone po pomieszczeniu, ewentualnie luźno przyczepione do sztalugi – wiedziałam, że jeśli będą wcześniej przechowywane w tubach na rysunki będą miały tendencję do rolowania – a to nie pozwoli na ich pełną prezentację. Zaczęłam się zastanawiać co pozwoli mi przewieźć moje prace bezpiecznie – jednocześnie nie narażając ich na zagniecenia? I tu z pomocą przyszła mi moja stara teczka na rysunki.Leżała już biedna jakiś czas samotnie za szafą – odkąd przestałam chodzić na zajęcia z rysunku po prostu przestałam jej używać, przewożąc swoje ewentualne obrazki w tubie plastikowej.
 
Moja teczka na rysunki poza tym, że była lekko zakurzona trzymała się całkiem nieźle. Po lekkiej kosmetyce sprawdziłam czy teczka pomieści wszystkie moje prace – i okazało się, że w niczym nie ustępuje mojej tubie na rysunki. Teraz jestem spokojna – pozostaje tylko czekać na wystawę – ciekawe jak moje prace zostaną odebrane przez szerszą widownię.
 
Wystawa ta przyniesie jeszcze jedną fajna rzecz – okazało się, że organizatorzy wykorzystali wynajem sztalug – pozwoliło to im na oszczędzenie całkiem sporej sumki, którą postanowili przekazać na honorarium dla artystów!
wynajem sztalug